Huus van Guus

  • Naam Huus van Guus
  • Leerbedrijf ID 100700103
  • KvK naam Huus van Guus B.V.
  • KvK nummer 96285400
  • KvK vestigingsnummer 000061621625
  • Bedrijfsindeling Hotel-restaurants
  • Telefoon +31620138510
  • Bedrijfsgrootte 10 tot en met 50 medewerkers
  • Totale capaciteit 0
  • Stage/bbl overeenkomsten 3

Organisatieprofiel

  • Omschrijving Restaurantwaardig eten in een ongedwongen sfeer. Dat kan bij restaurant ’t Huus van Guus. Of wat dacht je van het voorbereiden, opbouwen en verzorgen van evenementen van soms wel meer dan 1000 personen? Dat kan bij Maartenz Catering. Ons restaurant is prachtig gelegen aan het water van het Veluwemeer. Vanaf ons gezellige terras heb je een wijds uitzicht over het water. Onze deuren hebben we mogen openen op 28 april 2021. Vanaf het eerste moment staan we gelukkig niet stil en werken we met elkaar en niet voor elkaar. We zijn we nog elke dag bezig met het bedenken van nieuwe gerechten, organiseren we dagen met bijvoorbeeld live muziek, seizoensgebonden gerechten op ons (elke twee weken) wisselend krijtbord en hebben we zelfs in het voorjaar van 2022 een evenement op ons haventerrein gehouden van meer dan 1000 personen waarbij we onder andere Douwe Bob en MEAU! op bezoek hebben gehad. Dus kort samengevat: Hier vervelen we ons nooit en is er ook echt ruimte voor ontwikkeling door de diversiteit die wij als restaurant aanbieden. Hoe klinkt: catering, barbecue & buffetten, walking dinner of events & support? Naast ons restaurant 't Huus van Guus hebben we ook nog wel eens wat buiten de deur te doen. We vervelen ons echt nooit. In de afgelopen jaren heeft Maartenz Catering zich ontwikkeld tot een allround cateraar. Steeds meer evenementen kunnen wij op onze naam schrijven, altijd een uitdaging en steeds met de uitgangspunten van Maartenz Catering: ontzorgen, service en kwaliteit. Soms zijn wij betrokken als onderdeel, als verhuurder van goederen, maar met regelmaat organiseren wij het evenement van A tot Z. Maartenz Catering is onder andere betrokken geweest bij de uitvoering van het horecapaviljoen van de ijsbaan op de Markt in Harderwijk, Sail, de opening van de Coentunnel, de marathon van Rotterdam, de haringparty in Harderwijk en de Sinterklaasintocht in Harderwijk.
  • Informatie Leren & Werken De keuken van restaurant 't Huus van Guus: Speciale seizoensgebonden ingrediënten en fijne verassingen voor de liefhebbers van lekker eten. In de keuken werken we veelal met verse producten uit de streek. Zoals het kwaliteitsvlees van onze slager R vd Vlis, het ambachtelijke brood van onze lokale bakker Wegerif en de grootste visspecialist en dus ook palingrokerij van Nederland: Dries van de Berg & Zn. In ons restaurant werken we naast de gewone lunch- en dinerkaart met een wisselend krijtbord. Voor de koks is dit de perfecte uitlaatklep wat betreft diversiteit omdat ze hierdoor uitgedaagd blijven en hun creativiteit kunnen ontwikkelen. Buitenom dat we dus ons restaurant hebben waarbij we al genoeg te doen hebben in de keuken zijn we regelmatig druk met het voorbereiden van bijvoorbeeld buffetten, hapjes, walkingdinners, warme maaltijden die worden afgehaald of borrelboxen.
  • Informatie Student Omdat wij onze deuren pas op 28 april 2021 hebben mogen openen en wij eerst zelf ons restaurant in goede banen hebben willen lijden hebben wij de keuze gemaakt dat we niet direct met stagairs/leerlingen wilde werken omdat wij zelf eerst alle puntjes op de i wilde hebben. Daarom hebben wij besloten om in het nieuwe schooljaar van 2022 te beginnen met het opleiden van stagairs en/of leerlingen. We willen onze vakkennis zo goed mogelijk overbrengen en zijn hier dan ook helemaal klaar voor. We hebben wel snuffelstagairs over de vloer gehad van het Morgen collega uit Harderwijk en ook van Landstede uit Harderwijk. Onze praktijkbegeleider Cynthia Buitink heeft zelf haar diploma's behaald op leerhotel het Klooster.