GRP Digital E-commerce specialist
Als MBO Stagiair(e) E-commerce Onderzoek & Productlancering zul je een cruciale rol spelen. Je zult betrokken zijn bij verschillende facetten van het onderzoek en de lancering van nieuwe producten. Dit omvat, maar is niet beperkt tot: Ondersteunen bij marktonderzoek en concurrentieanalyse. Assisteren bij het verzamelen en analyseren van gegevens over potentiële producten. Bijdragen aan het opstellen van rapporten en aanbevelingen voor productlanceringen. Ondersteunen bij het opzetten en uitvoeren van testcampagnes voor nieuwe producten. Meewerken aan marketing- en groeistrategieën voor productintroducties. Helpen bij de dagelijkse operationele taken binnen het team.
Naar wie zijn wij op zoek?
Wie zoeken we? Je volgt een mbo-opleiding in de richting van Marketing, E-commerce, Bedrijfskunde, of een vergelijkbare studie. Je hebt een proactieve houding en bent leergierig. Affiniteit met e-commerce en digitale marketing. Sterke analytische vaardigheden en oog voor detail. Het vermogen om door te zetten, zelfs als er obstakels zijn of wanneer taken complex zijn. Je bent communicatief vaardig en kunt zowel zelfstandig als in teamverband werken. Geen must, meer wel meerwaarde: Basiskennis van e-commerce platforms (zoals Shopify, WooCommerce) en tools voor digitale marketing (zoals Google Analytics, SEO-tools). Je kunt goed overweg met Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint).
Wat biedt het bedrijf?
Bij ons staat netwerkuitbreiding en persoonlijke groei centraal. Gelegen in Strijp-S, Eindhoven, biedt ons kantoor een creatieve omgeving met een Skybar voor netwerkevenementen, borrels op donderdag en vrijdag, en toegang tot diverse evenementen elke maand. Deze faciliteiten zijn specifiek gericht op het bevorderen van je integratie in de gemeenschap, het uitbreiden van je netwerk en het stimuleren van je groei. Dit alles in een omgeving waar samenwerking en innovatie vooropstaan.
Wat ga je leren?
- Onderzoekt de customer journey
- B1-K1-W1 Brengt de marktpositie van de onderneming in kaart
- B1-K1-W2 Analyseert de customer journey
- B1-K1-W3 Vertaalt trends en ontwikkelingen naar commerciële kansen
- B1-K1-W4 Brengt het commerciële aanbod van de onderneming in kaart
- B1-K1-W5 Doet verbetervoorstellen voor verkoop, marketing en/of marktbewerking
- Verzorgt marketing- en communicatie-activiteiten
- B1-K2-W1 Inventariseert wensen en behoeften
- B1-K2-W2 Voert marketing- en communicatie-activiteiten uit
- B1-K2-W3 Voert webcare uit
- Evalueert data en doet verbetervoorstellen voor de digitale customer journey
- P3-K1-W1 Test en monitort online kanalen
- P3-K1-W2 Verzamelt commerciële data en geeft er betekenis aan
- P3-K1-W3 Adviseert over het verhogen van de conversie
- P3-K1-W4 Geeft vorm aan inhoudelijke verbetervoorstellen voor online kanalen
- P3-K1-W5 Participeert in netwerken
- Voert digitale operationele activiteiten uit
- P3-K2-W1 Plant en bewaakt uit te voeren digitale werkzaamheden
-
Behoort niet tot het takenpakket: P3-K2-W2 Ontwikkelt online content
-
Behoort niet tot het takenpakket: P3-K2-W3 Plaatst en beheert content
- P3-K2-W4 Evalueert webcare-activiteiten en doet verbetervoorstellen
Kenmerken
- Bereid om te werken aan fysieke toegankelijkheid