Sociaal werker

Studio Xplo Kom jij leren en je steentje bijdragen in ons inclusief kunstencentrum?

Stagiaires doen ervaring op tijdens onze cursussen en dagbesteding. Ze gaan in gesprek met de deelnemers met een fysieke, mentale of zintuiglijke beperking, signaleren en informeren naar dilemma's en behoeften. Ook worden er door de praktijkopleider kwesties voorgelegd die reeds gesignaleerd en benoemd zijn. De stagiair van de opleiding Sociaal Werker leren door buddy te zijn en buddy's te regelen voor mensen met een (zintuiglijke) beperking of aandoening; gaan eenzaamheid en isolement tegen door activiteiten te organiseren zoals museumuitjes en wandeltrips inclusief de nodige begeleiding; verbinden mensen en organisaties die iets voor elkaar kunnen betekenen; treffen voorzieningen om het (verblijf) voor onze deelnemers zo aangenaam mogelijk te maken. Creatieve vaardigheden zijn een pre. Stagiaires worden persoonlijk ingewerkt en begeleid door de praktijkopleiders van Studio Xplo. Voordat een stage wordt vastgelegd, vindt er (minimaal) een meeloopdag plaats.

Naar wie zijn wij op zoek?

Sociaalvaardig Goed in Nederlands taal en geschrift Organisatietalent Gemotiveerd en daadkrachtig Oplossingsgericht Empatisch Creatief zijn is een pré

Wat biedt het bedrijf?

Studio Xplo is een kleine organisatie waar bevlogen mensen werken aan hun (creatieve) ontwikkeling. Vrijwilligers en stagiaires ondersteunen de eigenaar (tevens kunstenaar) door het begeleiden van de deelnemers en ondersteunende en organisatorische werkzaamheden die daarbij komen kijken. Er wordt gewerkt in een creatief atelier met een informele sfeer. De menselijke maat staat voorop voor de deelnemers én medewerker.

Wat ga je leren?

  • Werken aan de kwaliteit van het dagelijks leven van mensen en groepen
  • B1-K1-W1 Onderzoekt de behoefte aan sociaal werk
  • B1-K1-W2 Kiest samen met mensen een aanpak voor ondersteuning
  • B1-K1-W3 Versterkt de sociale basis
  • B1-K1-W4 Biedt praktische ondersteuning bij dagelijks functioneren
  • B1-K1-W5 Zet een activiteit in om doel(en) te bereiken
  • B1-K1-W6 Komt op voor de rechten van mensen
  • B1-K1-W7 Evalueert de aanpak voor ondersteuning
  • Werken in een organisatie en aan de eigen beroepsontwikkeling
  • B1-K2-W1 Voert het beleid uit
  • B1-K2-W2 Voert administratieve taken uit
  • B1-K2-W3 Werkt aan de eigen professionele ontwikkeling

Kenmerken

  • Bereid om te werken aan fysieke toegankelijkheid
  • Mogelijkheden voor begeleiding op maat

lees verder