Sociaal werker

Ipse de Bruggen, Kinderdienstencentrum de Buytentuin Door stage te lopen bij Ipse de Bruggen maak je altijd meer mogelijk!

De Buytentuin is een school voorbereidende locatie met 2 groepen en maakt onderdeel uit van kinderdienstencentrum(KDC) de Bolsterberg in Zoetermeer. De Kabouters is een groep van 9 kinderen in de leeftijd van 4 tot 8 jaar oud met veelal een stoornis in het autistisch spectrum en/of ontwikkelingsachterstand op diverse gebieden. Als stagiair ben je altijd samen met een begeleider op de groep, Je ondersteunt bij de dagelijkse zorg en begeleiding van de cliënten zoals deze vastgelegd is in het zorg- en begeleidingsplan. Ook het huishouden en ondernemen van activiteiten horen daarbij. Je werkt mee in het rooster van de locatie. Als stagiair krijg je een vaste werkbegeleider. Hij of zij coördineert de stagebegeleiding, ondersteunt je met begeleidingsgesprekken en geeft je feedback. Aan het einde van de periode geeft de werkbegeleider een beoordelingsadvies.

Naar wie zijn wij op zoek?

Je hebt sociale vaardigheden. Je kunt je inleven in de ander. Je kunt initiatief nemen. (Of je wilt dit graag leren). Je hebt verantwoordelijkheidsgevoel. (Of je wilt dit graag ontwikkelen). Je bent geduldig. (Of je wilt dit graag ontwikkelen).

Wat biedt het bedrijf?

Ipse de Bruggen biedt stagiairs de gelegenheid om tijdens hun opleiding praktische leerervaringen op te doen en op deze manier hun leerdoelen voor de beroepspraktijkvorming te behalen. Als stagiair krijg je een vergoeding volgens de cao Gehandicaptenzorg, berekend aan de hand van het gemiddeld aantal uren per week dat je stage bij ons loopt. Met elke stagiair wordt een stageovereenkomst afgesloten (overeenkomst tussen twee partijen: stagiair en Ipse de Bruggen). In de stageovereenkomst wordt met de stagiair het totale aantal stage-uren afgesproken. Voor het uitbetalen van de stagevergoeding wordt vervolgens uitgegaan van het gemiddeld aantal stage-uren per week gedurende de looptijd van de stage. Daarnaast wordt met elke stagiair en de onderwijsinstelling een beroepspraktijkvormingsovereenkomst (BPVO) afgesloten. (overeenkomst tussen drie partijen). Na positief afronden van jouw stageperiode zijn er mogelijkheden om (inval)werk te doen bij Ipse de Bruggen.

Wat ga je leren?

  • Werken aan de kwaliteit van het dagelijks leven van mensen en groepen
  • B1-K1-W1 Onderzoekt de behoefte aan sociaal werk
  • B1-K1-W2 Kiest samen met mensen een aanpak voor ondersteuning
  • B1-K1-W3 Versterkt de sociale basis
  • B1-K1-W4 Biedt praktische ondersteuning bij dagelijks functioneren
  • B1-K1-W5 Zet een activiteit in om doel(en) te bereiken
  • B1-K1-W6 Komt op voor de rechten van mensen
  • B1-K1-W7 Evalueert de aanpak voor ondersteuning
  • Werken in een organisatie en aan de eigen beroepsontwikkeling
  • B1-K2-W1 Voert het beleid uit
  • B1-K2-W2 Voert administratieve taken uit
  • B1-K2-W3 Werkt aan de eigen professionele ontwikkeling

lees verder