Manager / ondernemer horeca

Eetwinkel van Mien/Boetiekhotel Villa Wanrooy Leren ondernemen in de praktijk? Bij ons krijg je de kans.

Leren ondernemen in de praktijk? Bij ons krijg je de kans. Droom jij van je eigen horecazaak of wil je snappen wat er écht komt kijken bij het runnen van een goedlopende onderneming? Bij Eetwinkel van Mien en Villa Wanrooy leer je alle kanten van het vak kennen – van planning, personeelscoördinatie en gastbeleving tot productontwikkeling en het slim inzetten van lokale leveranciers. Geen theoretisch verhaal, maar ondernemen met je voeten in de klei en je hoofd vol ideeën.

Naar wie zijn wij op zoek?

Als meewerkend horecaondernemer leer je bij ons hoe je een horecazaak runt van A tot Z. Je werkt mee op de vloer én achter de schermen, en krijgt inzicht in alles wat nodig is om gasten blij te maken en het team soepel te laten draaien. Wat je gaat doen: - Meedraaien in de dagelijkse operatie: van lunch tot ontbijt, van winkel tot hotel - Planningen maken en meedenken over de inzet van personeel - Aansturen en begeleiden van collega’s of leerlingen op de werkvloer - Ondersteunen bij inkoop, voorraadbeheer en administratie - Gastvrijheid bewaken en bijdragen aan serviceverbetering - Meedenken over nieuwe ideeën, acties of producten die passen bij onze stijl Bij ons krijg je niet alleen de kans om mee te werken, maar ook om mee te denken. Jouw ideeën zijn welkom – sterker nog, we hopen dat je ze durft in te brengen.

Wat biedt het bedrijf?

Als meewerkend horecaondernemer leer je bij ons méér dan alleen de basis. Je draait mee in een unieke combinatie van restaurant, eetwinkel én boetiekhotel – dat betekent veel afwisseling, snel schakelen en een brede kijk op het vak. Je werkt in een klein, hecht team waar iedereen meerdere petten op heeft. Dat maakt je werk veelzijdig en leerzaam: van bediening tot gastcontact in het hotel, van productpresentatie in de winkel tot meedenken over de planning of personeelsbezetting. Geen dag is hetzelfde, en je krijgt de ruimte om mee te denken én mee te beslissen. Je leert ondernemen in de praktijk, met oog voor kwaliteit, gastvrijheid en lokaal werken. We scoren hoog op gasttevredenheid, omdat we werken met aandacht en hart voor de zaak – en dat merk je als je bij ons leert. Kortom, deze stage is perfect voor studenten die zelfstandig willen leren werken, graag verantwoordelijkheid pakken én nieuwsgierig zijn naar de volle breedte van het horecavak.

Wat ga je leren?

  • Onderneemt
  • B1-K1-W1 Ontwikkelt een ondernemingsplan
  • B1-K1-W2 Treft voorbereidingen voor het starten van een onderneming
  • B1-K1-W3 Implementeert het ondernemingsplan
  • B1-K1-W4 Maakt marktanalyse
  • B1-K1-W5 Voert commerciële activiteiten uit
  • B1-K1-W6 Stelt financieel beleid vast en bepaalt de verkoopprijs
  • B1-K1-W7 Bepaalt inkoop- en voorraadbeleid
  • Geeft leiding en voert beheerstaken uit
  • B1-K2-W1 Maakt een operationeel plan
  • B1-K2-W2 Plant en verdeelt de werkzaamheden
  • B1-K2-W3 Begroot financiën
  • B1-K2-W4 Bewaakt financiën
  • B1-K2-W5 Stuurt medewerkers aan
  • B1-K2-W6 Voert intern formele gesprekken
  • Werkt mee in drank- en spijsverstrekkende bedrijven
  • P2-K1-W1 Verricht voorbereidende werkzaamheden in het horecabedrijf
  • P2-K1-W2 Werkt mee in de bediening
  • P2-K1-W3 Werkt mee in de keuken
  • P2-K1-W4 Voert afrondende werkzaamheden uit in het horecabedrijf
  • P2-K1-W5 Creëert en bewaakt sfeer
  • Werkt mee in logiesverstrekkende bedrijven
  • P2-K2-W1 Neemt reserveringen aan voor kamers en/of zalen en arrangementen
  • P2-K2-W2 Checkt de gast in
  • P2-K2-W3 Verleent service aan gasten tijdens hun verblijf
  • P2-K2-W4 Bewaakt de veiligheid
  • P2-K2-W5 Checkt de gast uit
  • P2-K2-W6 Maakt night audit rapportages van de omzet
  • P2-K2-W7 Ontwikkelt arrangementen en speciale activiteiten

Kenmerken

  • Opleiden voor een mbo-certificaat

lees verder